DOLAR 32.36 ₺
EURO 34.46 ₺
STERLIN 40.33 ₺
ALTIN 2,438.65 ₺
BTC 67,684.26 $
ETH 3,260.81 $
BİST 9,814.19
ads
ads

Yeni asgari ücrette son dakika gelişmesi: Türk-İş Genel Başkanı açıklama yaptı!

Ekonomi 6436
Yayınlama: 20 Kasım 2023 Pazartesi 23:33 Güncelleme: 20 Kasım 2023 Pazartesi 23:35 Kaynak: Anadolu Ajansı Editör: İsmail Yüksel

2024 yılı asgari ücret ne kadar olacak sorusu Türkiye’deki milyonlarca çalışanın en merak ettiği konu olmaya devam ediyor. Aralık ayına gelirken zam konusunda gelişmeler yaşanmaya da başlandı! Türk-İş Genel Başkanı 2024 asgari ücret ile ilgili ilk açıklamayı yaptı.

Yeni asgari ücrette son dakika gelişmesi: Türk-İş Genel Başkanı açıklama yaptı!
ads

Milyonlarca kişinin gözü kulağı 2024 yılı asgari ücret rakamında. Asgari ücret belirlenmesindeki en önemli kurumlardan olan Türk-İş’in Genel Başkanı Ergün Atalay asgari ücret ile ilgili ilk açıklamasını yaptı ve rakam konusunda henüz konuşulmasını erken bulduğunu aktardı. Asgari ücret rakamının belirlenmesinden önce ise en önemli konunun vergi ve taşeron konusu olduğunu ve çözüm bulunması gerektiğini aktardı.

Manisa’nın Soma ilçesinde gerçekleştirdiği ziyaret sırasında gazetecilere konuşan Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

ads

Soma’da bulunan ve Maden-iş Sendikası’nı ziyaret eden Ergün Atalay, Soma maden faciası ile ilgili devam eden mahkeme dosyasına vurgu yaparak bir an önce sonucun bağlanması gerektiğini belirtti.

Asgari Ücret ve Vergi Dilimine Dair Açıklamalar

Ergün Atalay gazetecilerin asgari ücret ile ilgili sorularına da net bir  şekilde yanıt verdi. Atalay, rakam konuşmaktan ziyade en önemli konunun asgari ücret alan kişiler için vergi dilimi olduğunu ve bu sorunun giderilmesi gerektiğini belirtti.

Türkiye’deki enflasyona dair açıklamalarda bulunan Atalay, 2 senedir 6 ayda bir kez yapılan asgari ücret ile ilgili net düzenlemeler olması gerektiğini ve çalışmaların devam ettiğini aktardı.

2024 Asgari Ücret Ne Kadar Olacak? Atalay Bilgi Verdi!

Asgari ücret konularının konuşulduğu dönemlerde ülkece artan fiyatlar konusunda büyük bir sorun olduğunu belirten Atalay bunun enflasyonu arttırdığına vurgu yaptı. Temel gıda ve temizlik ürünlerine asgari ücret ile birlikte gelen zamların yanlış olduğunu belirten Atalay, şu an rakam versek ilk maaş Şubat ayı olacak ve asgari ücret ile çalışanların bu döneme kadar artan fiyatlardan zarar göreceğini belirterek rakam belirtmedi.

ads
İlk Yorumu Sen Yaz
code